ЕКОМТЕХ
10/01/ 2021
CTA: ввізні мита на китайські товари приведуть до збільшення вартості ноутбуків в середньому на 120 доларів
За оцінками, споживачі в США будуть змушені платити в середньому на 14% більше за стільникові телефони; ціни на ігрові приставки можуть піднятися на 19%.
Компанії Dell, HP, Intel і Microsoft направили коментар до пропонованого проекту збільшення тарифів на імпортовані з Китаю в США товари. Компанії заперечують проти введення тарифів, посилаючись, зокрема, на недавній доповідь асоціації Consumer Technology Association, в якому стверджується, що введення тарифів призведе до зростання цін на комп'ютери. Ноутбуки виробництва Lenovo або інших китайських компаній коштуватимуть в США в середньому на 120 дол. Дорожче, йдеться в доповіді. Компанія Apple теж направила лист із запереченнями проти введення тарифів.
Тарифи, запропоновані адміністрацією президента Трампа, будуть платити американські покупці, підкреслюють в компаніях. Підвищення цін призведе до того, що власники ноутбуків будуть відкладати покупку нових пристроїв, а це зашкодить і американським виробникам комп'ютерів. Уникнути тарифів шляхом переходу до інших постачальників не вдасться - зокрема, тому, що Dell, HP і Intel самі використовують китайське обладнання.
За оцінками CTA, споживачі в США будуть змушені платити на 22% більше за стільникові телефони, ввезені безпосередньо з Китаю, а в середньому - на 14% більше. Ціни на ігрові приставки можуть піднятися на 19%, тобто на 56 дол. При середній ціні приставки 294 дол.